Takto budeme ovládať nový iPhone X!

0

Pokiaľ si včera dával pozor, určite si zaznamenal, že nový iPhone X, ktorého sa dočkáme len tak mimochodom až niekedy za mesiac a pol prišiel o to najdôležitejšie, čo robilo iPhone iPhonom celých 10 rokov. Už tu nemáme Home Button v nijakej podobe. Touch ID a domovské tlačidlo navždy nahradilo Face ID a gestá na ovládanie. Následujúce video od 9to5mac.com ti ukáže to, ako sa s novým iPhonom X pracuje!

Ovládanie

Hoci sme si doteraz nevedeli predstaviť život bez nášho milovaného domovského tlačidla, ktoré používame už celých 10 rokov, vyzerá to tak, že sa ho Apple raz a navždy pomerne krutým spôsobom zbavilo. V iPhonoch 8 a 8 Plus ho ešte nájdeme (aj tam už je ale iba dotykové ako na modeloch 7 a 7 Plus) avšak na iPhone X už nie je v nijakej podobe. Nahradili ho celkom nové gestá, ktoré sa nám pár minút budú musiať vrývať pod kožu.

Popravde, bál som sa toho, ako to bude vyzerať. Teraz ale môžem povedať, že to Apple vyriešilo celkom dobre. Myslím si, že sa novému ovládaniu veľmi rýchlo prispôsobíme a naučíme sa iPhone X používať. Nemáme vlastne ani na výber. Na budúci rok už očakávame iba takýto spôsob ovládania. Gestá sú budúcnosť Apple a veľká zmena, na ktorú sme si museli počkať. Počkáme si ale aj na samotný telefón, ten nám bude k dispozícií až 3.novembra. Do tej doby sa budeme musieť uspokojiť s novými „osmičkami“, ktoré sú vlastne také redizajnované sedmičky. Dôležité ale je, že vyzerajú dobre. Sklo sa na zadnej strane hodí všetkým novým iPhonom!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk