Tento telefón vraj nekopíruje iPhone 7 Plus.

0

Na svete je skutočne veľmi veľa absurdností a toto je jedna z nich. Kopírovanie jablkového Applu a následné zapieranie a presviedčanie, že použitý dizajn alebo nápad bol čisto originálny. Dnes tu máme jedného čínskeho výrobcu smartfónov, ktorý si za nejaký ten čas obľúbili aj v Európe či USA. Aktuálne predstavil svoj nový model s označením OnePlus 5. Podľa autorov zariadenia nekopíruje iPhone 7 Plus. Pozri si porovnanie a posúď sám do akej miery je to pravda.

Kopíruje či nekopíruje?

OnePlus 5 je presne jeden z tých smartfónov, ktorý chce zaujať predovšetkým cenou a dizajnom. Výrobca tvrdí, že toto zariadenie nekopíruje Apple, avšak na fotkách je nafotené niečo celkom iné. Horšie je, že pri pohľade nemáme pocit, že kopíruje len Apple, ale dokonca Samsung.

Zariadenie nám pripomína akýsi mix tvarov týchto dvoch konkurenčných výrobcov. Z prednej strany, kde je aj displej, je to Samsung, no a zo zadu zase iPhone 7 Plus. Tvar zariadenia je niečo medzi modelom Galaxy S7 a iPhonom 7 Plus.

Čo sa týka výkonu a parametrov, tu sa bavíme o výborných číslach. Spomeniem napríklad fakt, že tento telefón môže mať buď 6GB-8GB pamäte RAM. Taktiež tu nájdeme kvalitnú kameru a 5,5″ AMOLED FullHD displej. Cena tohto smartfónu je zhruba o polovicu nižšie ako cena iPhone 7 Plus. Pozri si porovnanie dizajnu. Čo si myslíš ty? Kopírovali alebo nekopírovali inžinieri z OnePlus?

OnePlus - svetapple.sk

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt oneplus 5 vs iPhone 7 Plus

Dizajn - svetapple.sk

apple - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk