Tim Cook vidí v iPadoch svetlú budúcnosť!

0

Áno, aj keď je iPad najpoužívanejším tabletom na svete, pravda je taká, že jeho predaje za posledné štvrťroky výrazne klesajú. Na prvý pohľad to síce môže vyzerať na budúcnosť v neprospech Jablkového tabletu, Tim Cook to však vidí ináč, omnoho pozitívnejšie. Podľa neho má iPad svetlú budúcnosť!

iPad má svetlú budúcnosť!

Predaje iPadu za posledné mesiace výrazne klesajú, čo určite nie je povzbudivá správa pre Jablkovú spoločnosť. Aj napriek nepriaznivým správam, CEO spoločnosti Tim Cook v platformu iPadu stále verí a myslí si, že tento tablet má pred sebou ešte veľmi sľubnú budúcnosť! Zároveň však upozornil investorov, že tablety, ktoré Apple vyrába majú svetlú budúcnosť v nasledujúcich mesiacoch, čo znamená, že sa nepriaznivá situácia na trhu nezmení zo dňa na deň. V správe, ktorú uviedol Tim Cook tiež zaznelo, že Apple nesmie uvoľniť informácie o podstatných zmenách lineupu iPadov. Myslel tým 12″ iPad Pro? Každopádne naznačil, že spolu s novými inováciami, ktoré môžu Jablkové zariadenie priniesť na pole mobilného trhu vidí v iPadoch naozaj silnú a svetlú budúcnosť!

iPad Air - svetapple.sk

iPad Air – svetapple.sk

Trh  s iPadmi nie je nasýtený!

Aj napriek tomu, že sa nám pri prvom pohľade môže zdať úplne niečo iné, Tim Cook tvrdí, že trh nie je iPadmi dostatočne nasýtený a predaje budú stále pokračovať. Spomalenie predaja je vraj prirodzené (predovšetkým preto, lebo staré iPady sú dostatočné a používatelia nemajú dôvod na ich výmenu). Tim tiež vidí budúcnosť v predajoch na nových trhoch akými sú napríklad Čína, v ktorej sa dnes predáva viac iPhonov ako iPadov.

Nech už to teda dopadne ako chce, držíme celému vedeniu Apple na čele s Timom Cookom palce a hlavne, aby na iPadoch riadne zamakali, čím by opäť vzrástli jeho predaje!

iPad Air 2 -svetapple.sk

iPad Air 2 -svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk