TLC úložiská, ktoré sú použité v iPhone 6 sú pomalšie ako MLC!

0

Apple malo s novými iPhonmi niekoľko problémov. Začalo to aférou „bandgate“ a pokračovalo rôznymi hlúposťami, na ktorých bola doslova vidieť snaha používateľov konkurenčných zariadení znemožniť najnovší Jablkový iPhone. Hádam najväčším problém je však integrácia TLC úložísk, kvôli ktorým padali aplikácie a taktiež sa zariadenie zvyklo bezdôvodne reštartovať. Tie, ako sa ukazuje v posledných dňoch, dokonca aj spomaľovali samotné iPhony!

Zmena

Apple d teraz vo svojich Jablkových zariadeniach používalo MLC (multi-level-flash) úložiská. Toto riešenie je považované za naozaj spoľahlivé. Tento rok však nastala mierna zmena a v Coupertine siahli po lacnejšej alternatíve. Tou sú práve TLC ( triple-level-flash) úložiská, ktoré sú cenovo výhodnejšie. Ako to však zvykne platiť aj tu sa ukázalo, že lacnejšie nemusí vždy znamenať lepšie, a tak začali problémy s bezdôvodnými reštartmi či vypínaniami aplikácií.

iPhone 6 plus nestíhajú vyrábať. Foxconnn má problém nájsť dostatok zamestnancov

MLC sú naozaj spoľahlivejšie, ako TLC – svetapple.sk

Riešenie

S prichádzajúcimi problémami muselo samozrejme Apple začať niečo robiť, a tak sa rozhodlo, že začne do najnovších modelov iPhonu 6 montovať práve spoľahlivejšie MLC úložiska. A to je jeden z dôvodov, prečo dnes môžme vidieť reálny rozdiel medzi zariadeniami s dvoma rozličnými druhmi pamäte. Dáta v teste mali presne 3,4 GB. Ako je v teste možné vidieť, TLC úložiská sú rýchlejšie, no po dosiahnutí 419 mb ich výkonnosť začína výrazne klesať až pod úroveň spoľahlivejších MLC úložísk.

 qqqq

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk