Toto sa na Face ID nepodarilo!

1

Všetci dobre vieme, čo je to Face ID. Je to nová bezpečnostná služba, ktorá v revolučnom iPhone X ukazuje, že naša tvár dokáže byť niekoľko násobne bezpečnejšia a hodnovernejšia ako náš otlačok prsta. Telefón bude pomocou špeciálnych senzorov a kamery rozoznávať to, či sme to naozaj my, kto drží telefón alebo je to niekto iný. Všetko je na tejto novinke skoro dokonalé až na jednu jedinú vec, s ktorou uvidíme ako sa Apple popasuje!

Odomykanie

Odomykanie telefóne je úplne bežná záležitosť každý jeden deň. Robíme to niekoľko krát za hodinu aby sme skontrolovali počasie, Instagram, Facebook, novinky na svetapple.sk či napríklad Messenger. Čo však ako budeme iPhone X používať v noci? Pri Touch ID to bolo úplne jedno. Skener nereagoval v závislosti na svetlo, no Face ID je na ňom doslova závislé. Ako Apple vyriešilo tento problém? Jednoducho, telefón si na teba posvieti. A práve to je to, čo sa nám zas až tak príliš veľmi nepáči.

Vieme, že je to myslené dobre a ide o našu bezpečnosť ale ak bude naozaj tmavá noc a my sa pozrieme na displej telefónu, to posledné, čo budeme chcieť vidieť bude šupa do tváre v podobe extrémneho zosilnenia jasu, ktorý bude súvisieť s Face ID. Kto vie, možno to Apple spravý tak, že nám to vadiť nebude. Teraz o tom ale môžeme hovoriť ako o nedokonalom technickom riešení. Uvidíme, čo povie prax už o 6 týždňov, kedy sa novinka oficiálne dostane do predaja!

iPhone X - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk