Unikol Benchmark, iPhone 6S ponúkne neuveriteľný výkon a 2GB RAM!

0
iPhone 6S "Rose Gold" - svetapple.sk

Len minulý týždeň sme ťa informovali o pomerne smutnej správe, ktorá prezrádzala, že spoločnosť Apple opäť použije iba 1GB pamäte RAM vo svojom najnovšom modeli, iPhone 6S. Išlo však o pomerne pochybný zdroj a celé to vyzeralo nedôveryhodne. V najnovšom Benchmark teste sa nám ukázalo, že 6S bude podstatne výkonnejší ako predchodca!

Benchmark

Najnovší Benchmark test vyzerá omnoho dôveryhodnejšie a to predovšetkým preto, lebo bol umiestnený priamo na oficiálnych stránkach GeekBench. Postaral sa oň internetový blog TechStatic a podľa všetkého ide naozaj o skutočné snímky. iPhone je zobrazovaný pod označením 8.2, čož by mal byť väčí model 6S Plus a ponúka až trojjadrový procesor Apple A9, ktorý sa Applu podarilo nataktovať na 1,51GHz. Okrem iného ukazuje informáciu o tom, že iPhone skutočne ponúkne 2GB pamäte RAM (to nám odľahlo).

TechStatic však dostalo jeden vynikajúci nápad a to, že porovnajú výkon Apple A9 procesora v iPhone 6S Plus s procesorom, ktorý má v súčasnosti najvýkonnejšie iOS zariadenie a teda Apple A8X v iPade Air 2. generácie. Zistenia sú naozaj priaznivé. iPhone 6S je približne rovnako výkonný ako práve spomínaný tablet (či dokonca o máličko výkonnejší).

Prečítaj si tiež: iPhone 6S sa už nebude ohýbať!

Netreba zabúdať ani na fakt, že spoločnosť Apple by mala nový procesor vyrábať pomocou 14/16nm technológie vďaka čomu bude úspornejší a zároveň výkonnejší. Nového iPhonu by sme sa mali dočkať 9. septembra pričom bude odhalená aj nová Apple TV.

geekbencha9

iPhone 6 Geekbanch benchmark

iPhone 6s vs iPad Air 2 benchmark

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk