Upgrade 16GB iPhone na 128GB? Áno, aj to je možné!

0
16gbto128gb- titulná fotografia - SvetApple.sk

To, že nás Apple tak trošku obmedzuje úložiskom a vďaka výhodným kapacitám láka k základnému iPhonu priplatiť si ďalších 100€ či 200€ ma popravde neteší. Je to dosť veľká čiastka a spoločnosť navyše v tomto svetle vyzerá presne tak, ako vyzerala približne pred 20 rokmi, kedy takmer kvôli svojej chamtivosti skrachovala. Čo už, my to žiaľ ovplyvniť nemôžeme ale niektoré čínske servisy áno. Prišli na to, ako zväčšiť úložisko z 16GB modelu na 128GB model!

16GB -> 128GB

Na jednej strane je 16GB pomerne veľké množstvo, no na strane druhej žijeme v roku 2015 a v tejto dobe, kedy iPhone podporuje nahrávanie 4K videá, jeho fotky majú 12Mpx a hry kvalitné textúry, a teda zaberajú aj dosť pamäte, je to naozaj málo. Používateľ v podstate nemá na výber a na to, aby si mohol užiť musí zaplatiť ešte o ďalších 100€ viac za 64GB verziu poprípade 200€ za 128GB verziu. Alebo nie? Číňania hovoria, že vymenia úložisko a to výhodnejšie ako by si si kúpil väčšiu pamäť u Apple!

Niektoré čínske servisy prišli na to, ako vymeniť NAND flash pamäť, ktorá je používaná práve v iPhone. Výhodou je v tomto prípade cena. Za výmenu flash pamäte s 64GB kapacitou zaplatí záujemca asi len 60-70€, oproti Apple má teda k dobru 40€. Pokiaľ by chcel ale ešte väčšiu kapacitu a navyše ešte výhodnejšie, mohol by siahnuť práve po 128GB verzií, ktorá stojí len 90€, čo je približne o 110€ menej, ako si pýta Apple! Platí sa vraj predovšetkým za prácu a nie za diel, čo je viacmenej logické, nakoľko ide o pomerne riskantnú výmenu. Celý proces výmeny trvá asi 2 hodiny. V súčasnej dobe vraj už bolo takto „vylepšených“ približne 70 zariadení. Ide o iPhony a iPady. Pokiaľ ide ale o staršie zariadenie, výmena je vraj príliš riskantná.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk