Ako ušetriť za dáta? Máme jeden tip!

0

Mobilné dáta sú v dnešnej dobe doslova veľmi cenný statok a to predovšetkým preto, lebo sa veľmi rýchlo míňajú a naši operátori nám ani v roku 2017 nevedia poskytnúť dostatočné množstvo na bežné používanie na celý mesiac. Žiaľ, taká je realita súčasnosti a my používatelia sa s tým celým musíme nejako naučiť zžiť. Dá sa tomu ale zabrániť niekoľkými cestami. Dnes ti ukážeme trik, ako v aplikácií správy ušetriť veľa dát na posielaných obrázkoch. 

Ako ušetriť za dáta? Máme jeden tip!

Pokiaľ často neposielaš iMessage správy, pravdepodobne tento článok nie je úplne pre teba, ak ale áno, mal by si zbystriť pozornosť, obzvlášť ak osobe na druhej strane posielaš niečo, čo je síce dôležité, ale ak, tak maximálne na relatívne malom displeji iPhonu. Kvalita fotografií v tvojom jablkovom zariadení je vysoká a taká fotka môže mať aj zo 3-4mb. To je pomerne dosť. Ak takýchto fotiek pošleš mesačne 20-30, už sa to výrazne ukáže na tvojich dátach a každý, kto túto službu používa dobre vie, že takéto množstvo fotiek sa dá bez problémov poslať aj za dva dni. Presne pre vás tu teraz máme vylepšovák, ktorý vám značne ušetrí dáta.

Daň je ale taká, že všetky fotky, ktoré pošleš budú odoslané v nižšej kvalite. To je ale v porovnaní s tým, že 95% fotiek nie je potrebné posielať vo väčšej kvalite absolútne nič a pokiaľ by si aj náhodou potreboval tieto fotky v plnej kvalite, pošleš ich či už iným spôsobom alebo jednoducho funkciu na šetrenie dát na chvíľku vypneš. No ale kde ju nájdeš? Je to jednoduché. Stačí ak zapneš Nastavenia>Správy>Režim nízkej kvality obrázkov. 

A je to, tvoje správy, ktoré budú obsahovať obrázky, budú po novom omnoho menšie. Apple ti týmto spôsobom ušetrí každý jeden kilobajt a pri mobilných dátach platí heslo „každý jeden kilobajt dobrý“. Ja sám ako dlhoročný majiteľ iPhonu túto možnosť využívam a som s ňou spokojný. Nižšia kvalita fotiek totižto neznamená, že na obrázku uvidíš neostré rozpixelované zábery. Všetko je v takej kvalite v akej treba, a tak sa nám to páči.

iPhone - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk