V iOS 9 nemôžeš komentovať aplikácie

0
iOS 9 - svetapple.sk

Spoločnosť Apple dovoľuje testerom tvoriť a vylepšovať aplikácie pre operačné systémy, ktoré ešte stále nevyšli na verejnosť. Hlavným dôvodom je fakt, že aj vývojári chcú aby ich aplikácie bežali špičkovo už od začiatku updatu daného systému, a tak musia robiť rôzne úkony, ktoré nie vždy musia fungovať. Práve na nefunkčné aplikácie dostávali negatívne hodnotenia. Apple sa rozhodlo, že to zatrhne.

Apple zakazuje komentáre

Spoločnosť Apple sa rozhodla zakázať komentáre v internetovom obchode AppStore. V prípade, že si vývojár poprípade tester s iOS 9, komentáre jednoducho pridávať nebudeš môcť. Je to najmä preto, lebo sa pri daných aplikáciach objavovali negatívne komentáre, ktoré však pochádzali z používania aplikácie, ktorá bola pravdepodobne tiež v beta verzií. Komentáre boli práve preto zrušené a každý jeden používateľ, ktorý bude mať záujem niečo komentovať bude oboznámený kontextovým oknom, ktoré ho bude informovať o nemožnosti pridania komentára.

Spoločnosť Apple napriek tomu nepochopiteľne povolila pridávanie hviezdičkových hodnotení, ktoré je možné pridávať aj v prípade beta verzií iOS 9. Prečo tak učinila nerozumieme no myslíme si, že ak boli zakázané komentáre, mali by byť zakázané aj hviezdičky nie?

iOS 9 - svetapple.sk

iOS 9 – svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk