V krajine Samsungov čakajú na nový iPhone 6S celé rady!

0

Fakt, že iPhone 6S je v súčasnosti asi najžiadanejším zariadením na svete asi nikoho neprekvapí. Prekvapiť však môže to, že po ňom ľudia túžia aj v takých krajinách, ako je napríklad Južná Kórea, čo je vlastne domovská krajina Samsungu či LG a teda firiem, ktoré sú vo svete považované za najväčšiu konkurenciu pre Apple. Čuduj sa svete, aj doma majú svojich „zradcov“. Tí už celé hodiny čakajú na svoj nový iPhone!

Rady

Samsung ponúka parametrovo naozaj špičkové zariadenia s fantastickými parametrami, na ktoré sa, povedzme si úprimne, nechytá ani samotné Apple. Má ale jeden problém, ktorý z neho robí na trhu tak trošku outsidera. Používa operačný systém Android, ktorý sa za roky vývoja dostal na akú vysokú úroveň a popravde už asi funguje celkom spoľahlivo, no podľa názorov mnohých používateľov stále ani zďaleka nedosiahol latku, akú nastavil pred rokmi iOS (aj keď sa latka kvôli horšej optimalizácií postupne dostáva na o čosi nižšiu úroveň).

Keďže sú Samsung a LG z Južnej Kórei, teda práve v tejto krajine majú svoj domovský trh a nepochybne aj poriadne silnú reklamu, človek by mohol očakávať, že na ulici nič iné, ako smartfón od jednej z dvoch spoločností ani neuvidí. To je ale mylné tvrdenie a najnovšie obrázky ti ukážu prečo. Hlavným dôvodom je totiž to, že Apple má aj tu vybudované pomerne silné portfólio svojich zákazníkov a tí sa ukázali na oficiálnom začatí predaja v jednom z Apple Store. Tu sa na iPhone rovnako ako v jeho domovskej Amerike vystávali neuveriteľne dlhé fronty a je možné, že mnohí zo záujemcov sa ku svojim novým telefónom nestihli ani len dostať.

Podľa dostupných informácií prví z nich stáli v radách vyše 24 hodín, čo musí byť povedzme si pravdu celkom dosť „masaker“. Apple spustilo predobjednávky len v pondelok a Kórejci stihli predobjednať všetky dostupné zariadenia do 30 minút. Dlho to teda netrvalo. Nemôžeme napísať, že Apple už čoskoro ovládne aj Juhokórejský trh. Prečo? Už ho ovládlo, ľudia tu iPhone milujú. Koniec koncov z toho môže vyťažiť aj Samsung. Aj keď sa predáva jeho najväčší konkurent, z polovice vyrába čipy práve pre iPhone práve on. Je jasné, že veľkú časť ziskov pre Juhokórejského giganta bude prúdiť práve od Amerického konkurenta!

Apple Store Korea iPhone 6s

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk