Vieme podrobnosti ohľadom iPhonu 6/6L!

0

Nový iPhone už klope na dvere a každodenné úniky sa stále stupňujú. Dnes pre nás chlapci zo serveru Igen.fr pripravili podrobnosti ohľadom obidvoch verzií nového Jablkového smartfónu!

Väčší a ťažší

Aj napriek tomu, že nie je celkom  jasné, kedy bude vlastne predstavený, nový iPhone 6L, s kódovým označením N56, už v podstate vieme odhadnúť, akými rozmermi, či dokonca váhou, bude disponovať. O úniky sa totiž postaral francúzsky web Igen.fr, ktorý získal exkluzívne zábery schém, posledných prototypov iPhonu 6! Podľa nich má byť nový 5,5″ iPhone 6L presne 158 mm dlhý, 78 milimetrov široký a pribrať má len o 0,1 milimetra oproti menšej 4,7″ palcovej verzii a teda má mať 7,1 mm (7,7 mm spolu so šošovkou fotoaparátu). S hmotnosťou 186,5 gramu sa tak zaradí medzi tie ľahšie smartfóny, alebo lepšie povedané phablety. Francúzky web sa tiež zmienil o tom, že prvý prototyp iPhonu 6L mal mať rovnakú dĺžku či šírku, no váhovo mal len 168,5 g a hrúbku 7 mm.

igen_iphone6_dimensions_55

Na fotografií môžme vidieť rozmery iPhonu 6L – svetapple.sk

Ponúkne zafír?

Aj napriek tomu, že nič nie je oficiálne, hovorí sa, že väčšia verzia iPhone 6L ponúkne zafírové sklíčko. Prednedávnom sa objavila správa, ktorá tvrdí, že Jablková spoločnosť dodáva Foxconu presne 28 kontajnerov plných displejov, ktoré by mohli pochádzať priamo z GT Advanced Technologies a teda spoločnosti, ktorá má dodávať Applu zafírové komponenty pre jeho nové zariadenia. Aj napriek tomu, že pre niekoho by mohlo ísť o jasný dôkaz, žiadne iné informácie zafírové sklíčko nenaznačujú a tak je jeho existencia v smartfóne veľmi otázna.

igen_iphone6_comparison_all

Na fotografií N51 – iPhone 5S, N61 – iPhone 6 a N56 – iPhone 6L. Na fotografií sú vidieť aj rozmery menšieho iphonu 6 – svetapple.sk

zdroj:www.macrumors.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk