Výroba Apple A9 pre iPhone 6S začína!

0
Apple A9 - svetapple.sk

Spoločnosť Apple už za pár mesiacov predstaví svoju novú vlajkovú loď iPhone 6S, ktorý nebude príliš zmenený po stránke vizuálnej ale skôr stránke technologickej. V jeho vnútri by mal totiž okrem nového fotoaparátu, Force Touch ši 2GB RAM pracovať aj nový procesor Apple A9, ktorý novému iPhonu prinesie nadčasový výkon. Samsung aj TSMC už spúšťajú výrobu tohto procesora! 

Nový procesor Apple A9

Výroba procesorov Apple A9 už mala bežať v plnom prúde však začína až teraz. Hlavným dôvodom je fakt, že Apple sa rozhodlo na poslednú chvíľu urobiť na procesoroch malé dizajnové zmeny. Výrobcovia teda museli prerobiť wafery ale našťastie sa nič z toho nemá odraziť na dostupnosti budúcich iPhonov.

Ako prvý bude nové procesory vyrábať Samsung a dokonca sa šepká aj o tom, že na to použije 14nm technológiu. S menším oneskorením potom začne aj „konkurenčné“ TSMC, ktoré by malo začať výrobu niekedy v štvrtom štvrťroku 2015. Táto spoločnosť bude vyrábať procesory 16nm technológiou (tu však vzniká konflikt s avizovanou 14nm technológiou od Samsungu). TSMC však nebude mať na starosti len výrobu spomínaných čipov do iPhonu 6S ale aj výrobu tlačidiel so senzorom odtlačkov prstov „Touch ID“ a taktiež výrobu audio čipov!

iPhone 6S "Rose Gold" - svetapple.sk

iPhone 6S „Rose Gold“ – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk