Yank-Safe, nový spôsob nabíjania iPhonu!

0
Gifko - svetapple.sk

Spoločnosť Znaps to vyskúšala na Kickstarteri s novým spôsobom nabíjania našich iPhonov a uspela. Jej kampaň má 8-násobne vyšší zisk, ako by v skutočnosti potrebovala. Všetko je to navyše veľmi jednoduché. Spôsob, ktorým chce Znaps pomocou svojej nabíjačky Yank-Safe nabíjať telefóny poznajú majitelia MacBookov už niekoľko rokov. U nás sa to volá Magsafe a aj keď nejde o úplne totožnú technológiu, funguje veľmi podobne.

Všetko omnoho rýchlejšie, jednoduchšie a bezpečnejšie

Magsafe pre MacBook je naozaj skvelý spôsob ako nabíjať počítač a Apple má zaručene jeden z najlepších patentov na svete. Je však tak trochu škoda, že sa dostal len k počítačom Mac a nie k Jablkovým iPhonom, iPadom či iPodom Touch. Čo nie je, môže byť a ináč to nie je ani v tomto prípade. Spoločnosť Znaps sa inšpirovala Applom a vyrobila špeciálnu nabíjačku Yank-Safe, ktorá zachráni tvoj iPhone.

Celé to funguje veľmi jednoducho a Znaps vyriešilo aj problém s magnetom. V iPhone by totiž nabíjačku nemalo čo držať pokiaľ by bola magnetická avšak Znaps to vychytalo veľmi jednoducho. Nabíjačka, alebo skôr adaptér do nabíjačky, najprv zasunieš na svoj originál Lightning konektor, potom do iPhonu a keď to celé vytiahneš zistíš, že Lightning koncovka zostala priamo v zariadení. To však nie je žiadna chyba. Na konci sa totiž nachádza magnet a tento magnet slúži na uchytenie zvyšku nabíjačky. Znie to síce komplikovane avšak animovaný GIF ti to vysvetlí hádam o čosi jednoduchšie.

A aby sme na záver nezabudli, celý projekt je na Kickstarteri sponzorovaný fenomenálnym úspechom. Autori mali za cieľ zo začiatku zozbierať približne 120 000$, to sa im však podarilo niekoľkonásobne prekročiť. V súčasnosti je totiž kampaň na úrovni vyše 800 000$!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk