12″ MacBook vs. MacBook Air 11″

0
MacBook - svetapple.sk

Spoločnosť Apple tento rok predstavila kráľa kompaktných počítačov. Aj keď možno neponúkne práve najvyšší výkon a nachádza sa v ňom pomerne kontroverzný USB-C konektor, stále je to jeden z najtenších a najmenších počítačov na svete! Toto zariadenie bude musieť bojovať so svojim najväčším konkurentom (prekvapivo z radov Apple) MacBookom Air, pozrite si teda porovnanie!

Porovnanie!

Pokiaľ ste Apple fanúšikom už dlhšiu dobu, pravdepodobne si pamätáte, ako prišiel ešte v roku Steve Jobs na pódium s obálkou, z ktorej vytiahol MacBook Air. V tej dobe počítač doslova vyrazil dych a dnes si vychutnáva svoju slávu medzi používateľmi, ktorí nepotrebujú až taký výkon, no jednoducho potrebujú zariadenie, na ktoré sa môžu kedykoľvek spoľahnúť a najmä, ktoré im nebude nikde zavadzať.

Tento rok prišla ďalšia revolúcia, aj keď povedzme si na rovinu, výkon nie je úplne prekvapivý. Každopádne MacBook s 12″ Retina displejom by sme určite nemali odsudzovať pre jeho nízky výkon, keďže jeho využitie je úplne iné. Pozrite si ukrajinské video, kde je porovnávaná novinka so starším MacBookom Air 11″ (2013). Toto video rozoberá oba počítače naozaj detailne, no jeho chyba je, že je celé v ruštine. Nepomôžu ani titulky, avšak z vizuálneho hľadiska sa dá pomerne dobre pochopiť.

Zdroj: macrumors.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk