21,5″ iMac dostane 4K displej!

0

Spoločnosť Apple predstavila počas minulého týždňa druhú beta verziu svojho počítačového operačného systému OS X El Capitan, ktorý prezradil úplne nové fakty a budúcom 21,5″ iMacu. Spoločnosť Apple by mala vyvíjať toto zariadenie so 4K displejom, čo by mohla byť menšia alternatíva k 27″ 5K iMacu, ktorý Apple predstavilo počas minulého roka.

21,5″ iMac so 4K displejom

Vývojári trošku bližšie rozobrali novú beta verziu operačného systému OS X El Capitan a objavili niekoľko veľmi zaujímavých informácií, vďaka ktorým už dnes vieme, že Apple takmer na isto predstaví 21,5″ iMac so 4K retina displejom. Konkrétne rozlíšenie displeja by malo byť 4096 x 2304 pixelov, čo by pri menšom iMacu určite dávalo zmysel vzhľadom na to, že doteraz mal len 1920 x 1080 pixelov.

Pridanie retina displeja do ponuky nového počítača nie je navyše nič výnimočné a ako sme mohli vidieť aj v iných prípadoch, spoločnosť Apple vybavuje všetky svoje zariadenia práve displejom, ktorý ponúka vysoké rozlíšenie. Tieto displeje sú naozaj fantastické a práve preto sa nečudujeme, že ich Apple vo veľkom využíva. Ako si na tom ty, má tvoj iMac poprípade MacBook Retinu?

iMac  svetapple.sk

iMac svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk