24. januára oslávil Macintosh 31 rokov!

0

Je to takmer neuveriteľné ale od chvíle ako Steve Jobs vystúpil na pódium, aby svetu predviedol revolúciu, ktorá navždy zmení počítačový priemysel, ubehlo už 31 rokov! Tou revolúciou bol práve počítač Macintosh, ktorý ponúkal intuitívne a veľmi jednoduché používateľské rozhranie. Všetko najlepšie!

24. január 1984

Bolo to veľmi náročné a tím, ktorý na počítači pracoval, bol naozaj tvrdo skúšaný samotným Stevom Jobsom, ktorý nenechal nič na náhodu a bol posadnutý presnosťou, dokonalosťou a samozrejme detailmi, ktoré tento počítač robili naozaj výnimočnými. Počítač bol vyvíjaný prakticky tri roky a mal nahradiť predošlý Apple II a samozrejme nepodarený počítač Lisa. Aj keď sa Stevovi svojou tvrdohlavosťou podarilo priniesť revolúciu, Macintosh nezískal taký úspech, aký by Apple očakávalo. Prečo? Mohol za to predovšetkým John Sculley, ktorého Jobs nenávidel kvôli tomu, že ho vlastne vyhodil z vlastnej spoločnosti. Sculley totiž predtým pracoval v spoločnosti Pepsi a bol najvhodnejším adeptom na vedenie spoločnosti. Teda, aspoň sa tak zdalo, no to je predsa len debata na iný článok. Každopádne, Macintosh mal nakoniec naozaj mastnú cenovku, čo sa podpísalo aj pod jeho naozaj mizernými predajmi.

Nevadí, na zariadenie, ktoré predstavilo Apple a prakticky spôsobilo technologickú revolúciu len tak ľahko nezabudneme a v našich pamätiach sa udržiava už neskutočných 31 rokov. Tak teda všetko najlepšie Macintosh!

Macintosh Plus - avetapple.sk

Macintosh Plus – avetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk