Aktualizácia 13″ MacBooku Air!

0

Spoločnosť Apple by mala počas najnovšej konferencie predstaviť okrem úplne nového 12″ MacBooku Air s retina displejom aj vylepšený MacBook Air s 13″ displejom, ktorého budú poháňať procesory Broadwell od Intelu! Zdá sa teda, že Apple sa ešte naďalej chystá vyrábať MacBooky Air aj bez retiny tak, ako v prípade MacBookov Pro!

Aj staré MacBooky

Mnohých možno milo prekvapí správa, že Apple sa zrejme chystá aj na aktualizáciu starších MacBookov Air, ktoré sa predávajú v dnešnej dobe. Znamenalo by to teda toľko, že by sme po ich boku mali v obchodoch Apple Store už čoskoro dostať aj MacBook Air s retina displejom, no tieto počítače ešte nevymiznú. Minimálne väčší 13″ model nie, keďže by mal dostať nové procesory od Intelu s architektúrou Broadwell!

Základná konfigurácia 13″ MacBooku Air by teda mala dostať Intel Broadwell i5-5250U, ktorý bude vyladený na 1,6Ghz a ponúkne grafiku Intel HD Graphics 6000. (V súčasnosti v MacBooku Air pracuje dvojjadrový i5 taktovaný na 1,4Ghz a Intel Hd Graphics 5000). Nové kusy majú dostať aj väčšiu batériu (7422mAh). Pre základný model bude dostupná operačná pamäť o veľkosti 4GB. Displej ponúkne rozlíšenie len 1440×900, čo na dnešnú dobu nie sú zrovna „ohromujúce“ čísla.

Pokiaľ budete chcieť výkonnejší počítač, zrejme budete mať na výber s 8GB RAM, 512GB SSD úložiska či procesoru Intel Core i7 5650U. Pokiaľ sú špekulácie pravdivé, nový počítač tu máme už v pondelok!

macbook-air-large-image

Zdroj: 9to5mac.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk