Apple aktualizovalo MacBook Air a MacBook Pro!

0
MacBook Pro s retina displejom - svetapple.sk

Spoločnosť Apple včera uskutočnila naozaj obrovskú konferenciu, počas ktorej svetu predstavila úplne nový MacBook, ktorý je takpovediac revolúciou medzi minipočítačmi. Spoločnosť Apple tu vo veľkom inovovala, no nezabudla ani na ostatné počítače, ktoré boli taktiež vylepšené!

Nové procesory

Tak ako sme mnohí predpokladali, spoločnosť Apple vylepšila všetky MacBooky a doplnila ich o nové procesory s architektúrou Broadwell. Ide konkrétne o procesory Intel core i5 a i7, ktoré sú vyrábané v podstate už  v piatej verzii. Táto generácia samozrejme znižuje spotrebu energie a výrazne zvyšuje výkon, vďaka čomu by mali byť počítače značne rýchlejšie.

Takto by mohol vyzera nový Macbook Air v porovnaní so súčasnými generáciami! - svetapple.sk

Takto vyzerá nový Macbook v porovnaní so súčasnými generáciami! – svetapple.sk

TrackPad

Aktualizované MacBooky priniesli ešte niekoľko zmien, ktoré však nie sú natoľko podstatné, ako tá, ktorú priniesol okrem nového MacBooku aj nový MacBook Pro 13“ s retina displejom. Ide o druhé zariadenie, ktoré ponúka trackpad s ForceTouch technológiou (nachádzame ju aj v hodinkách Apple Watch). To ako sa bude TrackPad používať uvidíme až v nasledujúcich  recenziách.

Čo sa týka ceny, tak tá mierne narástla v podstate u všetkých počítačov Mac. Uvidíme teda, ako sa to bude celé naďalej vyvíjať!

MacBook Pro - svetapple.sk

MacBook Pro – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk