Apple by mohlo predstaviť tenšie MacBooky Air!

1
tenšie-macbooky---titulná-fotografia---SvetApple

Spoločnosť Apple predstavila svoje MacBooky Air ešte v roku 2008 a vtedy spôsobili obrovský boom vo svete. Jednak boli nádherné svojim dizajnom, ďalej mali pomerne slušný výkon na ich rozmery, batéria vydržala v podstate celý deň (nie neustáleho používania) a váha a rozmery vyhovovali každému, kto potreboval ľahký a kompaktný počítač. Svoju dobrú pozíciu si držia medzi počítačmi dodnes a čoskoro príde poriadny upgrade!

Nový MacBook Air 13″ a 15″

Spoločnosť Apple možno pri svojich MacBookoch vyzerala tak trochu akoby zaspala dobu. Nielen, že ako jediné nedostali Retina displej ale taktiež sa ich dizajn už poriadne dlho vôbec nezmenil. Používatelia MacBook Air zbožňujú ale žiaľ jedna z najdôležitejších vecí, ktorá osobne ovplyvnila aj mňa v kúpe bola vyššie spomínaná Retina. Podľa prvých uniknutých informácií by sa ale mohol tento problém eliminovať už počas budúcoročnej WWDC, kedy sa dočkáme úplne nových MacBookov Air, ktoré okrem Retiny prinesú aj nový dizajn či novú variantu.

Pôjde presne o väčšiu 15″ obrazovku, ktorá by mala slúžiť tým, ktorí si chcú užiť viac, no stále uprednostnia tenší a ľahší MacBook. Navyše, aj cena bude zrejme niekde úplne inde oproti MacBooku Pro 15″, ktorý začína už naozaj vysoko. Otázne je, čo sa nakoniec stane s najmenším 12″ MacBookom s Retinou.

Ten pravdepodobne vystrieda 11″ MacBook Air a podľa všetkého sa môžeme dočkať aj dramatického zníženia ceny. MacBook Air bude totiž preň až príliš veľká konkurencia, no na stranu druhú, MacBook Air nebude môcť byť drahší ako MacBook Pro, keďže predsa len patrí o jednu triedu nižšie. Samozrejme, nič z toho nepotvrdila akoukoľvek oficiálnou cestou spoločnosť Apple, no keďže informácie pochádzajú z veľmi dôveryhodných zdrojov, môžeme očakávať, že Apple takýto krok skutočne podnikne, a nebude to na škodu!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk