Apple, čo sú to za zvuky?

0
MacBook Pro 13" - svetapple.sk

Majiteľom MacBooku Pro som len chvíľu a za tak krátku dobu som objavil prvý problém, ktorým možno netrpí len môj počítač. Nejde o nič vážne, čo by komplikovalo používanie zariadenia. Kazí to však dojem zo samotného Apple, keďže „vŕzgajúce“ počítače nie sú utejto spoločnosti tolerované. Čo to má teda znamenať? Mám chybný kus alebo inžinieri niečo nezvládli?

Apple, čo to dopekla je?

Na tento problém som narazil prakticky len náhodou. Vzhľadom na to, že dennodenne tvorím obsah pre tento web, potrebujem veľa písať, pričom si často opieram ruky o hrany svojho 13″ MacBooku Pro. Nič nenormálne a osobne si myslím, že v prípade týchto počítačov ide o úplne bežnú vec, keďže ich vo veľkom používajú napríklad žurnalisti.

Po tom, ako som si oprel ruku, som však začul nepríjemný zvuk a nevedel som čo ho spôsobuje. Začal som teda pátrať a opatrne stláčať šasi môjho MacBooku. Okamžite som naďabil na tento problém, ktorý vzniká na ľavej  strane v maličkom hliníkovom priestore medzi USB konektorom a klávesnicou. Práve toto miesto, ktoré je veľké cca. 2 cm začne po jemnejšom stlačení okamžite vŕzgať.

S tým by sa síce ešte dalo žiť, avšak tento problém v mojom prípade vyústil do extrému, kedy MacBook začal vydávať práve z tohto miesta rovnaké zvuky v dobe, kedy sa zapol ventilátor. Neviem teda o čo ide a zrejme čoskoro navštívim resellera, avšak touto cestou sa chcem opýtať, či aj niekto iný nemá podobný problém, poprípade ak má či sa mu ho podarilo vyreklamovať.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk