Apple predstaví dva nové Macbooky Air

0
Mac Book Air - svetapple.sk

Jablková spoločnosť predstaví nové Macbooky Air. Jeden dostane 12″ palcový Retina displej. Všetky prejdú generačnou obmenou a ponúknu nový dizajn!

Nedostatok čipov!

Apple však údajne sužuje jeden vážny problém s novými MacBookomi. Ide presnejšie o spoločnosť Intel, ktorá jednoducho nebude schopná dodať dostatok čipov do začiatku predaja týchto počítačov. Podľa všetkého ich má predstaviť ako je to už zvykom približne mesiac po iPhone, čiže niekedy v polovici októbra. Pokiaľ by sa výroba oneskorila kvôli čipom od Intelu, do predaja by sa údajne mohli dostať najskôr koncom 2014 poprípade začiatkom 2015.

intel-core-i7-950-5-l

Intel vraj nebude schopný dodať dostatok svojich čipov do nového Macboobku Air! – svetapple.sk

 

12″ s Retina displejom

Trend „Retina displej“ z ďaleka nekončí a Apple ho zrejme použije aj v novej generácií svojich počítačov. Veď poprvýkrát bol použitý ešte v iPhone 4 (2010), odkedy ubehla dosť dlhá doba na to, aby bol samotný displej dostupnejší. Macbook Air by mal byť toho príkladom a po Macbooku Pro (13″,15″) by mal aj on dostať displej s vysokým rozlíšením. Ďalšou novinkou by mal byť aj fakt, že nepôjde o 11″ ani o 13″ ale o rovných 12 palcov. Hovorí sa tiež, že celkovo má byť tenší než súčasná generácia, má dostať celkom nový dizajn.

DSC_7411_575px

Zatiaľ jediný počítač v ponuke, ktorý Apple ponúka je Macbook Pro (13″,15″) – svetapple.sk

Podľa špekulácií by mala byť sa mala masová výroba začať  už koncom augusta, aby sa Jablková spoločnosť vyhla zbytočným oneskoreniam. Uvidíme teda či sa to chlapcom s Coupertina podarí a samozrejme držíme palce aby im to vyšlo!

zdroj:udn.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk