Apple vydal aktualizáciu pre 7 rokov starý OS X – Snow Leopard

0
OS-X-Snow-Leopard-aktualizácia---titulná-fotografia---SvetApple

Spoločnosť Apple včera vydala vcelku nečakanú aktualizáciu určenú ešte pre Mac OS X Snow Leopard, ktorý je síce 7 rokov starý avšak ešte aj dnes ho používa viacero užívateľov. Prečo to urobila a čo aktualizácia priniesla sa dozvieš v našom článku.

OS X Snow Leopard

Tento operačný systém bol vydaný 28. augusta 2009. Bol to prvý plne 64-bitový Mac OS X pre procesory Intel, väčšina systémových aplikácií tak začala byť 64-bitová. Práve kvôli tímto vlastnostiam, je Snow Leopard pokladaný za základný operačný systém. Môžeme ho prirovnať napríklad k Windows XP.

OS X Snow Leopard - SvetApple.sk

OS X Snow Leopard – SvetApple.sk

Aktualizácia

Nečakaná aktualizácia vzbudila hneď niekoľko otázok. Apple ňou len potvrdil, že mu záleží aj na užívateľoch tohto starého systému a aj keď im už neprináša nové funkcie, aspoň priniesol nový Mac App Store, čo je celkom zaujímavý krok.

Nový Mac App Store a…?

Nová aktualizácia aktualizovala obchod s aplikáciami, aby bol funkčný aj v budúcnosti, pravdepodobne kvôli nejakej zmene, ktorú môže Apple pripravovať. My podľa všetkých dostupných informácii predpokladáme že by mohlo ísť o jednotný App Store, ktorý by bol rovnaký aj pre iOS zariadenia. Bohužiaľ zatiaľ môžeme len hádať, ale touto aplikáciou Apple rozhodne prekvapil a nebude to náhoda. O všetkých nových informáciach ťa samozrejme budeme informovať  🙂

About The Author

Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak a víkendové seriály, jablkovú bublaninu a pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo nám chceš poslať pozadie, neváhaj a pokojne ma kontaktuj na mail dominik.bullo@svetapple.sk