MacBook Pro 2018 má najrýchlejšie SSD zo všetkých!

0

Pre rok 2018 si Apple prichystal ako všetci dobre vieme hardvérovú aktualizáciu svojich MacBookov. Novinka dostala názov podľa modelového roku a jedna z najdôležitejších vecí, ktorá tu pribudla sú celkom nové SSD disky. Testy teraz preukazujú, že MacBook Pro má najrýchlejšie SSD spomedzi všetkých laptopov na celom svete!

Nový MacBook je veru poriadna mašina

Zdá sa, že Apple sa opäť snaží dostať s MacBookom tam kde bol kedysi. Posledné upgrady ukazujú, že na výkone naozaj záleží a jablkové počítače dostávajú to najlepšie z najlepších. Server Laptop Mag dostal do vienka úplne nový MacBook Pro 2018 s 13″ Retina displejom aby ho podrobil najdôležitejšiemu testu, benchmark testu. Ako sa ukazuje Apple vďaka novému SSD vyhralo na plnej čiare v porovnaní so svojou konkurenciou. Je pekelne rýchly.

Aby sme si upresnili, čo všetko mal „pod kapotou“ spomínaný testovaný model s OLED Touch Barom. V prvom rade ide o štvor-jadrový procesor Intel Core i7, ktorý dokáže byť naladený až na frekvenciu 4.5GHz (Turbo Boost), 16GB operačnej pamäte RAM, Intel Iris Plus 655, no a napokon 512GB SSD disk.

Výsledok benchmark testu

Testovalo sa naozaj všetko. Tak napríklad test v kopírovaní ukázal, že SSD disk od Apple podporuje sekvenčnú rýchlosť čítania až 3,2GB/s! Sekvenčný zápis sa pohybuje na úrovni 2,2GB/s. Nezabudlo sa ani na testovanie BlackMagic disku. Priemerná rýchlosť zápisu bola v tomto prípade 2,682 MB/s. Ako teda môžete vidieť aj na grafe nižšie, MacBook Pro 13″ je ďaleko najrýchlejší počítač spomedzi všetkých svojich konkurentov. Otázne ale zostáva, či mu je to vôbec na niečo platné. Cenovka takejto konfigurácie sa totižto pohybuje na úrovni 3 699€. To už si človek rozmyslí, či nezainvestuje radšej do poriadneho desktopu.

 

Výkon - svetapple.sk

macbook pro 2018 - svetapple.sk

zdroje: macrummors, Reedit, hardware.slashdog, laptopmag,hardwarezone,iphonehacks

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk