Nový MacBook Air zvláda 4K pri 60hz!

0
Mac Book Air - svetapple.sk

Spoločnosť Apple nepredstavia len nový MacBook s 12″ retina displejom ale aj tie staré MacBooky, ktoré ponúkajú výkonnejšie procesory s architektúrou Broadwell. Tieto procesory na prvý pohľad vylepšujú počítače len minimálne, no skutočnosť je iná! Nový MacBook zvláda pri použití display portu 1.2 4K video na 60hz!

Zvládne aj 4K pri 60hz!

Apple na svojich stránkach pri MacBooku Air odhalil, že jeho nový počítač podporuje externý monitor pripojený cez display port 1.2 s maximálnym rozlíšením 2560×1600 bodov, čo sa rovná rozlíšeniu 4K. Dnes sa však zistilo, že táto skutočnosť, ktorá sa na stránkach Apple nachádzala už pri minuloročnom modeli je ešte o čosi lepšia. Nový MacBook Air, ktorý má vstavané grafické jadro Intel HD Graphics 6000 zvláda pri použití display portu 1.2 (Pri HDMI kábli len 24hz) 4k video so 60hz!

Aj keď aj minuloročný model ponúkal možnosť napojenia externého 4K monitoru, podporoval len 30hz. počítač by mal pri takomto rozlíšení fungovať úplne normálne a pripojenie druhej obrazovky by pri bežnej práci nemalo mať výrazný vplyv na výkon. Samozrejme bežnou prácou myslíme kancelársku prácu, pre ktorú bol Air koniec koncov vyvinutý!

MacBook Air 2015 - svetapple.sk

MacBook Air 2015 – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk