USB – C konečne začína dávať zmysel!

0
MacBook Air 12" - svetapple.ski

Spoločnosť Apple predstavila ešte pred dvoma mesiacmi veľmi kontroverzný MacBook s 12″ retina displejom, ktorý ponúka okrem mnohých kontroverzných riešení aj také, ktoré môžme označiť za doslovný nezmysel. Teda aspoň dovtedy, pokiaľ to nejaký ten zmysel nezačne dávať. Vďaka spoločnosť Intel, ktorá teraz predstavila Thunderbolt 3 s USB-C konektorom (namiesto Mini Display Portu) je to naozaj dobrý nápad!

Intel a Thunderbolt 3

Spoločnosť Intel na veľtrhu Computex predstavila nový Thuderbolt 3, ktorý obsahuje aj USB-C konektor, ktorý nahradil Mini Display Port s podporou USB 3.1, PC Express 3.0 a Display port 1.2. Nové rozhranie, ktoré funguje na radiči Alpine Ridge dokáže naozaj množstvo zaujímavých vecí, ktoré by si určite nemal prehliadnuť. Priepustnosť dát sa vyšplhala až na neskutočných 40 GBps, čo je vlastne dvojnásobok toho, čo ponúkal predošlý Thunderbolt 2.

Napájanie dokáže byť až na úrovni 100 W a Thunderbolt 3 tiež zvládne až 2 externé 2K monitory alebo jeden 5K (takéto rozlíšenie ponúka napríklad nový iMac s Retina displejom), pri 60 Hz. Okrem iného tu pribudla aj podpora viacerých nových protokolov. Kombinácia USB-C a Thunderbolt 3 nám teda akosi začína dávať zmysel a dúfame, že sa práve tento port ujme. Bola by škoda nevyužiť niečo, čo Apple ohlásilo ako revolúciu. Navyše čísla, ktoré sme tu mali možnosť vidieť sú v mnohých prípadoch naozaj ohromujúce!

Thunderbolt 3 - svetapple.sk

Thunderbolt 3 – svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk