The Verge: Retina iMac na vlastnej koži

0
iMac-svetapple.sk

Už dlhšiu dobu sa špekuluje o tom, že by nám mohla Jablková spoločnosť ponúknuť Retina displej aj v jej najväčšom stolnom počítači a to konkrétne v iMacu. Vo štvrtok sa stala špekulácia realitou a Apple nám predstavilo počítač, ktorého 27″ obrazovka ponúka rozlíšenie až 5K! Ako to však vyzerá v praxi? The Verge nám na túto otázku odpovie!

Aký je nový iMac v „realite“?

Pozerať sa na Keynote, kde sú výrobky prezentované je jedna vec. Vidieť ich potom na vlastné oči a vyskúšať si ich je vec druhá. Apple už spustilo predaj nových iMacov a taktiež ich umiestnilo do svojich Apple Storov, čo znamená, že si už môžme pozrieť recenziu od The Verge!

The Verge:

Nový iMac s retina displejom považujeme za neuveriteľne ostrý a presný vďaka rozlíšeniu 5K. Obidve vlastnosti platia aj vtedy, pokiaľ sa od displeja odráža svetlo či iné odlesky. Redakcia The Verge sa zo začiatku obávala toho, že iMac bude mať problémy so svojim výkonom, ktorý jednoducho nebude dostatočný na to, aby utiahol displej s neskutočným rozlíšením. Po tom, čo si najnovší Jablkový výtvor vyskúšali na vlastnej koži však zmenili svoje stanovisko a tvrdia, že výkon je plne dostačujúci a na to, na čo je iMac určený bude „tak akurát“!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk