S Apple Watch sa už nespáliš, majú nové technológie

0

Slnko vie byť najmä n dovolenke veľmi zákerné a pokiaľ sme v slnečnej destinácií dlho vystavený jeho lúčom, naša pokožka pochopiteľne trpí (najmä ak nepoužijeme opaľovací krém). Často si jeho silu ani neuvedomujeme a končí to popáleninami, po ktorých sa nám ťažko zaspáva. S Apple Watch sa už nespáliš. 

S Apple watch sa už nespáliš!

Hodinky Apple Watch tu máme prakticky 4-tý rok a aj keď sa to nezdá, stále majú čo ponúknuť. Je tu ešte veľa technológií, ktoré pre nás Apple chystá a dočkáme sa ich až v následujúcich rokoch. Jedna z nich by mala vedieť upozorniť používateľa na príliš silné slnko. Ako? Apple získal patent na detekciu tieňa na báze svetla. Táto technológia by teoreticky mala vedieť sledovať našu pokožku a akonáhle by zistila, že slnečné žiarenie je príliš silné aj na náš opaľovací krém, upozornila by nás na to. Presnejšie by mali Apple Watch obsahovať detektor proti slnečnému žiareniu.

Išlo by o systém osvetlenia, ktorý je nastavený tak, že osvetľuje pokožku ultrafialovým alebo infračerveným svetlom. Rovnako tak tu sú aj detektory na intenzitu týchto svetiel. Následne by hodinky všetky tieto zozbierané dáta analyzovali a na základe výpočtov by vedeli používateľovi podať informáciu o tom, či je vhodné použiť nejaké oblečenie prípadne sa schovať pod dáždnik. Pri vysokých teplotách vie byť totiž slnko veľmi nepríjemné. Hoci nejde o technológiu storočia, ak budeš dodržiavať všetky pokyny, ktoré ti hodinky dajú, nikdy nebudeš spálený ale vždy veľmi príjemne opálený, čo je doslova ideálna kombinácia.

Novinky

Nie je to samozrejme všetko, čo nám tento produkt časom prinesie. Už tento rok sa po prvý krát dočkáme jemne pozmeneného dizajnu s displejom bez okrajov na celej ploche sklíčka tak ako to má iPhone X. Ďalšia novinka by mala byť opäť silnejšia batéria a celkovo výrazne lepšia výdrž hodiniek. Apple Watch by mali vedieť merať hladinu cukru v krvi, čo by bol jednoznačne obrovský skok pre diabetikov a rovnako tak by mal vedieť. To, že sa s Apple Watch sa už nespáliš je teda len jedna novinka z mnoha, na ktoré sa môžeš časom tešiť.

S Apple Watch sa už nespáliš - svetapple.sk

S Apple Watch sa už nespáliš – svetapple.sk

zdroje: appleinsider, wareable, forbes, loopinsight

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk