3. Najväčším výrobcom smartfónov na svete je Xiaomi!

0
Xiaomi - svetapple.sk

Značka Xiaomi je v našich končinách stále relatívne neznáma, no predsa sa tu nájde. Nikto by teda nečakal, že čínsky Apple, ako býva často spoločnosť prezývaná, bude tretím najväčším výrobcom smartfónov sveta. Celá spoločnosť bola založená len v roku 2010, čo znamená, že za posledné 4 roky zažila takmer neuveriteľný nárast!

Kopírovanie Apple

Spoločnosť, ktorá si zakladá najmä na kopírovaní Jablkovej spoločnosti, zažíva neskutočný úspech. Za posledné štyri roky sa totiž dokázala vypracovať na takú úroveň, že sa stala tretím najväčším výrobcom smartfónov na svete. V Číne teda vyskúšali Jablkový recept a zdá sa, že im aj naozaj vyšiel!

xxx mobil

Domáci trh

Za svoje tretie miesto môže Xiaomi poďakovať najmä svojmu domácemu, čínskemu trhu, na ktorom je neuveriteľne populárna. Áno produkty MI nájdeme aj u nás v Európe, no určite nie sú také populárne, ako v Číne. Za prvý štvrťrok tohto roku sa jej podarilo predať 19 000 000 kusov smartfónov, vďaka čomu sa zaradila do Top 3 výrobcov na svete. Veď jej konkurencia je už len Apple a Samsung.

xmobil

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk