5 míľová testovacia dráha pre Hyperloop od Elona Muska

0
hyperloop - svetapple.sk

CEO spoločnosti SpaceX a spoločnosti Tesla, Elon Musk sa rozhodol, že investuje ďalšie peniaze do nového projektu, ktorý súvisí s extrémne rýchlym cestovaním. Áno, tušíte správne, ide o Hyperloop, o ktorom sa hovorí už pomerne dlho. Teraz však tím inžinierov zistil, že jeho vybudovanie je predsa len možné! Práve preto chce Musk vybudovať testovaciu dráhu!

5 míľ dlhá dráha!

Elon Musk by chcel postaviť špeciálnu 5 míľ dlhú dráhu na to, aby mohli cestujúci z Texasu v budúcnosti jazdiť neuveriteľnou rýchlosťou. Práve tam by chcel začať s týmto projektom, keďže je presvedčený, že Texas je veľmi dôležitým trhom v USA. Pokiaľ by sa tu Hyperloop uchytil, čo sa aj podľa všetkého stane, mohol by sa vybudovať aj medzi Los Angeles a San Franciscom, vďaka čomu by trvala cesta medzi týmito dvoma mestami len niečo okolo 30 minút! Nemožné? Tím popredných inžinierov tvrdí niečo iné a sebazapretie Muska núti urobiť ďalšiu vec, pomocou ktorej zmení svet. Na prvé testy Hyperloopu by mala vystačiť 5 míľ dlha trať, ktorú by mal dať Musk vybudovať už čoskoro! Len tak pre zaujímavosť Musk tvrdí že vybudovanie 400 míľovej trate by malo stáť okolo 6-10 miliárd amerických dolárov, takže táto revolúcia nebude rozhodne zadarmo!

hyperloop - svetapple.sk

hyperloop – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk