8TB disk za 270 dolárov? No, všetko je možné!

0
8TB pevný disk - svetapple.sk

Počas posledných rokov výrazne klesla cena GB. Kým kedysi sme si kupovali 100 GB pevné disky za astronomické čiastky, dnes za rovnakú sumu dostaneme 2 či dokonca 3 terabajty. To však zdá sa nestačí a spoločnosť Seagate posúva levely! Predstavila totiž pevný disk, ktorého kapacita je presne 8TB s tým, že cena jedného bude len 270 $. To už znie ako iná káva!

20ks

Spoločnosti Seagate sa podarilo stlačiť cenu dát ešte nižšie a vyvinula svoj najnovší pevný disk, ktorého vnútorná kapacita predstavuje 8 TB. Disk dosahuje rýchlosti 150 mb/s pri bežných 5900 otáčok za minútu. Predáva sa za 270 $, čo je naozaj vynikajúca suma. Tak ako sa však dalo predpokladať aj tento pevný disk má svoje „ale“ a tým „ale“ je jeho kúpa. Totiž spoločnosť neponúka na predaj jeden kus disku ale jedine balenie, v ktorom nájdete hneď 20 diskov za 5 335 $. Každopádne stále ide o vynikajúcu cenu nemyslíte?

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk