Apple CarPlay je teraz dostupný v dalších 5 štátoch

0
Apple-Car-Play-Svetapple.sk

Apple včera aktualizoval svoju stránku o dostupnosti funkcií iOS 8 a do CarPlay pridal ďalších 5 krajín a to do Holandska, Dánska, Nového Zélandu, Ruska a Švédska. S touto päticou nových krajín CarPlay v súčastnosti podporuje celkom 25 krajín po celom svete.

Rozširovanie služby CarPlay

Apple svojou službu rozširuje pomerne rýchlo, pretože na začiatku tohto mesiaca pridal podporu pre Brazíliu, Čínu, Indiu, Thajsko a Turecko. Apple CarPlay je napríklad dostupný aj v susednom Nemecku, blízke Francúzsku, Švajčiarsku alebo Taliansku. Je otázkou, či sa CarPlay dostane aj do Slovenskej republiky, ale ak áno, tak tomu hneď len tak nebude a budeme si pravdepodobne musieť nejakú tú chvíľu počkať. Apple CarPlay však v súčastnosti môžete mať len vo svojom automobile vďaka náhradným dielom do palubných systému od spoločností ako Pioneer a Alpine. Avšak Apple už uzavrel s niekoľkými výrobcami áut zmluvu a tí prisľúbili, že sa CarPlay objaví už v základnej výbave automobilov počas roka 2015.

Zdroj: macrumors


 


 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk