Apple je najcennejšou značkou medzi spotrebiteľmi

0
apple-logo-svetapple.sk

No tak sa poďme pozrieť na to, ktorá firma je medzi spotrebiteľmi naojceňovanejšou. Rebríček je veľmi pestrý a podľa nás určite poznáš všetky firmy, ktoré sa v ňom nachádzajú.V hodnotení značiek podľa vzorky 3 miliónov spotrebiteľov z 50tich krajín v rebríčku BrandZ Millward Browna, sa Apple umiestnilo na prvom mieste.

Hodnotenie

Apple obsadilo prvé miesto v tomto rebríčku s hodnotou takmer 247 miliárd dolárov. Minulý rok bol prvý Google, ale Apple ho tento rok prekonalo vďaka hypotetickému 67% rastu. BrandZ rebríček zostavuje Millward Brown už desiaty rok a Apple za túto dobu vyrástlo o viac ako 1446%, čo je skutočne slušné číslo.

Úspech Apple

Úspech  Apple  tkvie v lojalite používateľov a úspechu iPhonov 6 spolu s prebehlíkmi z Androidov, Apple Pay a Apple Watch, ktoré posunuli značku Apple z prémiovej značky do luxusného segmentu. Tento segment je pre Apple dôležitý aj z hľadiska konkurencie, ktorá sa viac či menej úspešne približuje k prémiovým značkám. BrandZ hovorí konkrétne o čínskych značkách, ktoré určíte poznáš sú to Xiaomi a Huawei.

apple-most-valuable-brand

Zdroj: 9to5mac.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk