Apple oficiálne potvrdil akvizíciu Beats!

0

Apple officiálne kúpil Beats. Správy o nákupe spoločnosti sa šíria už veľmi dlho. Až dnes však prišlo oficiálne vyhlásenie od spoločnosti sídliacej v Coupertine.

Nákup je konečne oficiálny!

Jablková spoločnosť oficiálne potvrdila akvizíciu spoločnosti Beats. Nejde však o čiastku 3,2 miliardy ako sa špekulovalo. Apple nadobudlo spoločnosť o 200 miliónov lacnejšie, teda za 3 miliardy USD. Okrem výborne rozbehnutého Beats a hudobnej streamovacej služby, získa Apple aj dvoch nových spolupracovníkov Dr. Dre a Jimmyho Ioviona. Obidvaja budú vo firme pracovať na plný úväzok! Cieľom celej akvizície je poskytnúť hudbu na vyššej úrovni.

Ako bude platba prebiehať ?

Táto obrovská čiastka bude splatená v následujúcom štvrťroku. Je rozdelená na dve časti. Prvá bude 2.600 miliónov vyplatených v hotovosti a zvyšných 400 miliónov neskôr. Aj keď je konečná cena o niečo nižšia, stále ide o najväčšiu akvizíciu Apple v histórii!

beatsimage

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk