Apple oficiálne vydal ResearchKit

0
Research kit- svetapple.sk

Apple dnešným dňom uvoľnil rozhranie ResearchKit pre vývojárov a výskumníkov tretích strán. Vďaka tomu môžu vývojári od dnešného dňa začať vyvíjať aplikácie, ktoré pomôžu drasticky urýchliť lekársky výskum.

Prvé inštrukcie

O tom nás už stihli presvedčiť prvé inštitúcie, ktorých aplikácie boli predstavené súčasne s ResearchKit rozhraním a boli ešte v ten deň vydané pre širokú verejnosť (zatiaľ len USA). Pretože ide o open-source rozhranie, Apple ho zverejnil vskutku netradičným štýlom a verejnosti ho sprístupnil cez GitHub, nie cez svoj web. Spustil tiež nový blog, na ktorom prezentuje všetky novinky, tipy a aktualizácie týkajúce sa rozhrania. Ten sa nesie v duchu tradičnej Apple grafiky.

Ako ResearchKit spolupracuje s iPhonom?

Samotné rozhranie spolupracuje s rôznymi senzormi iPhonu, medzi ktoré patrí akcelerometer, gyroskop, mikrofón a GPS, ktoré slúžia k sledovaniu úrovne aktivity užívateľov, ich motoriky alebo pamäti. Nateraz sú aplikácie ResearchKit dostupné len v USA, no spoločnosť oznámila, že už čoskoro oznámi dostupnosť rozhrania v ďalších krajinách. Rozhranie je kompatibilné s iPhone 5 a novšími a tiež s iPodom touch 5. generácie. ResearchKit aplikácie môžu tiež spolupracovať s príslušenstvom tretích strán a narábať tak s dátami, ktoré súvisia s váhou, krvným tlakom, cukrom v krvi a použitím astmatických inhalátorov. Zároveň sa jedná o druhé veľké oznámenie týkajúce sa ResearchKitu za posledné dni.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk