Apple pravdepodobne na konci roka aktualizuje iPod Touch

0
ipod-touch-Svetapple.sk

AppleInsider nedávno zverejnil  správu, v ktorej odkazuje na svoje zdroje a informuje v nej o tom, že Apple tento rok predstaví aktualizovanú verziu svojho mediálneho prehrávača iPod Touch. Správa nám oznamuje, že dizajn by mal byť rovnaký ako doteraz, ale podľa zdrojov, ktoré sú oboznámené s plánmi spoločnosti, by vraj mal prejsť zmenou predovšetkým vnútro iPodu, konkrétne procesor a fotoaparát.

Aký bude nový iPod?

Apple iPod Touch aktualizovalo naposledy v októbri 2012, kedy iPod získal úplne nové tenké telo, niekoľko farieb, procesor Apple A5 a Lightning konektor. Ovšem predaje iPodu za niekoľko posledný rokov klesajú a to predovšetkým kvôli iPhonu, pretože prehrávač sa teraz príliš neoplatí. Správa však informuje aj o podrobnostiach a nový iPod by mal získať 64 – bitový procesor A7, zväčšené úložisko a vylepšený iSight a FaceTime fotoaparát. Ďalej by mal nový iPod podporovať Apple Pay, a tak pravdepodobne získa Touch ID a NFC. Podľa správy by mal nový iPod Touch prísť buďto spoločne s novými iPhonmi v septembri tohto roku, alebo spoločne s novými iPadmi v októbri. Je však tiež možné, že Apple vykoná aktualizáciu prehrávača potichu a vôbec to neoznámi ani na jednej z akcií. V takom prípade sa však dočkáme len menších vylepšení a to pravdepodobne len vylepšeného procesora a fotoaparátu.

zdroj: macrumors

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk