Apple pripravuje najväčšiu revolúciu v histórii GPS navigácii

0
apple-maps-Svetapple.sk

Zdá sa, že Apple pracuje na “civilizovanejšej” obdobe Siri, respektíve plánuje vylepšiť jej chovanie pri GPS navigácii. Apple všeobecne chcel, aby bola Siri menej robotická a pôsobila ako osoba, ktorú máte vo svojom mobile. Apple s tým už začal keďže si patentoval takzvané humanizované navigačné inštrukcie pre mapové aplikácie.

Ako by znela navigácia?

To by znamenalo, že po novom by navigácia znela nasledovne: “Prejdite okolo reštaurácie AppleBees a zabočte vpravo na Golden Avenue” alebo “Vašou destináciou je futbalové ihrisko MŠK Žilina”. Systém totiž funguje na princípe, že sa snaží na určenej trase detekovať čo najväčšie množstvo objektov, ktoré by ste mohli poznať a navigácia tak bude pôsobiť oveľa prirodzenejšie, než v súčasnosti. Navyše by to mohlo objasňovať, prečo Apple začal po USA jazdiť s autami, podobnými tým, ktoré získavali dáta pre Google Street View. Môže nás teda čakať najväčšia revolúcia GPS navigácií v histórii? Možno áno ,uvidíme.

Zdroj: Cult of Mac

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk