Apple pripravuje najväčšiu revolúciu v histórii GPS navigácii

0
apple-maps-Svetapple.sk

Zdá sa, že Apple pracuje na “civilizovanejšej” obdobe Siri, respektíve plánuje vylepšiť jej chovanie pri GPS navigácii. Apple všeobecne chcel, aby bola Siri menej robotická a pôsobila ako osoba, ktorú máte vo svojom mobile. Apple s tým už začal keďže si patentoval takzvané humanizované navigačné inštrukcie pre mapové aplikácie.

Ako by znela navigácia?

To by znamenalo, že po novom by navigácia znela nasledovne: “Prejdite okolo reštaurácie AppleBees a zabočte vpravo na Golden Avenue” alebo “Vašou destináciou je futbalové ihrisko MŠK Žilina”. Systém totiž funguje na princípe, že sa snaží na určenej trase detekovať čo najväčšie množstvo objektov, ktoré by ste mohli poznať a navigácia tak bude pôsobiť oveľa prirodzenejšie, než v súčasnosti. Navyše by to mohlo objasňovať, prečo Apple začal po USA jazdiť s autami, podobnými tým, ktoré získavali dáta pre Google Street View. Môže nás teda čakať najväčšia revolúcia GPS navigácií v histórii? Možno áno ,uvidíme.

Zdroj: Cult of Mac

About The Author

Volám sa Šimon, mám 17 rokov a momentálne študujem na gymnáziu v Žiline so všeobecným zameraním. Apple mám rád preto, lebo sa mi veľmi páči ich pokrokový design a technika. Pre svetapple.sk píšem hlavne aplikácie. Baví ma to môcť si ich všetky vyskúšať a potom ti ponúknuť môj zážitok z toho.