Apple Watch nabíjané pomocou remienkov Reserve Strap

0
apple-watch-reserve-strap-Svetapple.sk

Lane Musgrave a John Arrow predstavili svoj koncept nabíjacieho remienku Reserve Strap už začiatkom marca, no už vtedy upozorňovali, že sa jedná zatiaľ o koncept a do vydania Apple Watch sa môžu veci zmeniť. Tie sa so začatím predaja hodiniek zmenili a práve vďaka prítomnosti zakrytého diagnostického portu vovnútri, sa remienok Reserve dočkal kompletného redesignu a odteraz remienok využíva práve 6-pinový port na nabíjanie hodiniek. Vďaka tomuto bude pôsobiť remienok prirodzene a zároveň nijako nezmení hrúbku hodiniek.

Reserve Strap

Predošlý koncept bol totiž postavený na princípe, že sa bude jednať o dvojitý remienok, pričom jedna časť sa pripne do otvorov na vrchu a spodku Apple Watch a druhá časť sa umiestni pod snímače a indukčnú nabíjačku. Práve tento koncept vyvolal obavy u niektorých užívateľov, ktorí na jednu stranu privítali možnosť zlepšiť výdrž batérie u Apple Watch, na druhú stranu nebolo jasné, či bude hodinky možné používať aj bez toho, aby boli v kontakte s pokožkou. Tvorcovia už stihli potvrdiť, že nová metóda, pri ktorej sa využíva diagnostický port, naozaj funguje a je možné ho využívať na nabíjanie. Toto prinesie viacero výhod. Okrem toho, že bude k dispozícii vyššia kapacita, nabíjanie bude trvať kratšie a nakoniec eliminuje elementy, ktoré by bránili používaniu snímača krvného tepu a Taptic Feedback. Remienok stojí  250 dolárov a je dostupný v čiernej, bielej a šedej farbe.

Zdroj: MacRumos

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk