Apple zvýšilo ochranu svojich zariadení pred FREAK útokmi

0
iphone_6_svetapple.sk

Pri predvčerajšej mediálnej udalosti, Apple vydalo hneď niekoľko updatov svojich systémov. Tieto aktualizácie sa týkali systémov OS X, iOS a systému iOS na Apple TV. Táto aktualizácia sa zaoberá radom novoobjavených bezpečnostných chýb, vrátane v posledných dňoch často zmieňovanej SSL/TSL chybe, ktorá dostala označenie FREAK.

Prečo je FREAK nebezpečná?

Táto chyba by mohla v niektorých prípadoch umožniť hackerom zneužiť všetky dáta, ktoré sa nachádzajú vo Vašom počítači či telefóne. FREAK je chyba, ktorá umožňovala hackerom dostať sa do Vášho počítača a tým pádom aj zneužiť vaše dáta pomocou internetového pripojenia. Avšak ako sa zdá Apple túto bezpečnostnú dieru bez problémov zaplátalo novými aktualizáciami, ktoré sa vo väčšej miere dotkli najmä zabezpečenia zariadení. Celá chyba bola pritom pozostatok vládnych zásahov do šifrovania počítačov z konca minulého storočia. Podľa Apple však táto chyba nebola až natoľko nebezpečná ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Vďaka oficiálnemu stanovisku tejto spoločnosti sa dozvedáme, že chyba mohla mať za následok hlavne zlé pripojovanie sa k serverom, ktoré sú sprístupnené pomocou RSA šifrovania.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk