Nezdá sa vám niekedy, že písanie na vašom MacBooku či inej klávesnici je tak trochu mainstream?  Veď podobné rozloženie písmen používame prakticky od prvých počítačov a tieto klávesnice boli navyše prebrané z písacích strojov, ktoré už taktiež svoju éru pred rokmi skončili. BeeRaider vám ukáže, že je to možné aj ináč!

BeeRaider

Ray McEnaney si po dlhom čase na svojom počítači uvedomil, že písanie je preňho vrcholne nepohodlné a zdĺhavé a tak sa rozhodol, že predstaví vlastný koncept, preňho ideálnej klávesnice. Samozrejme nebolo to len tak a strávil nad tým desiatky hodín či dokonca rokov času. Po niekoľkých nepodarených konceptoch sa však dočkal konečného výsledku a tak nám predstavil možno budúcnosť písania, BeeRaider.

Klávesnica sa nevolá úplnou náhodou BeeRaider a svoje meno získala práve z včely. Prečo? Je to jednoduché, jej veľmi zaujímavý tvar, alebo lepšie povedané, veľmi zaujímavý tvar rozmiestnenia tlačidiel na plastovej ploche pripomína letiacu včelu. Stredný kruh konkrétne jej telo a okrajové časti zasa krídla. Dokopy to celé naozaj vyzerá ako  ltiaca včela spredu a napokon má to aj svoju logiku!

Prečo je písanie na tejto klávesnici pohodlnejšie ako na tej klasickej? No, celé je to vlastne v tom, že autor rozmiestnil písmená podľa priority a frekventovanosti použitia. Tak napríklad také Q či X umiestnil na miesto, kde nebudú prekážať písmenám ako A či O a v prípade potreby ich nebude zasa problém nájsť. Písanie je preto vraj omnoho pohodlnejšie ako na klasickej obdĺžnikovej klávesnici.

Podľa Raya McEnaneya sa na BeeRaider naučí písať naozaj úplne každý a nepotrvá mu to dlhšie ako 20 minút. Od osoby, ktorá ju vyvinula je to dosť optimistické tvrdenie, no na naše prekvapenie sa s týmto časovým limitom stotožňujú aj názory používateľov, ktorí ju mali to šťastie vyskúšať. Osobne si napríklad písanie na podobnej klávesnici nevieme predstaviť, ale zrejme je to naozaj len nedôvera voči nepoznanému. Čo si myslíte vy, má to budúcnosť?

Beerider
Zdroj: Beerider
Prečítajte si tiež  Váš starý MacBook môže teraz ožiť vďaka spoločnosti Google a jej ChromeOS Flex
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.