Bluetooth 4.2 je vonku!

0

Spoločnosť Bluetooth Interest Group predstavila novú verziu technológie Bluetooth, ktorú označuje,ako 4.2. Ide teda o nástupcu BT 4.1 a BT 4.1, ktoré nájdeme v súčasných smartfónoch tabletoch, či iných zariadeniach!

Novinky

Vývojári tejto technológie sa pri najnovšej verzií zamerali predovšetkým na vyššiu rýchlosť prenosu všetkých dát a špeciálnu aktualizáciu, ktorá umožní špeciálnym inteligentným BT senzorom priamy prístup na internet. Novinky sa objavili aj v oblasti ochrany súkromia používateľov. Najnovšia verzia rozhrania Bluetooth by mohla nájsť svoje uplatnenie v inteligentných domácnostiach už na budúci rok!

Nový Bluetooth je až 2,5X rýchlejší, ako predošlá verzia! - svetapple.sk

Nový Bluetooth je až 2,5X rýchlejší, ako predošlá verzia! – svetapple.sk

Bližšie špecifikácie

Nová verzia rozhrania Bluetooth je rovnako energeticky náročná, ako jej predošlá verzia, čo je skvelý výsledok minimálne pri pohľade na to, že ponuka nový, špeciálny IPSP profil, vďaka ktorému je zabezpečená podpora IPv6, vďaka čomu by sme mali technológiu vidieť už čoskoro aj v inteligentných domácnostiach. S tým súvisí aj to, že technológia Bluetooth bude často označovaná aj ako Bluetooth Smart. Rýchlosť štandardu je až o 2,5x vyššia ako pri BT 4.1 a paketová kapacita sa zvýšila až desať násobne! Bluetooth 4.2, je dostupný už teraz!

Svoje uplatnenie nájde aj v inteligentnej domácnosti! - svetapple.sk

Svoje uplatnenie nájde aj v inteligentnej domácnosti! – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk