Číne internet nevonia. Opäť prísnejšie pravidlá

0
Čína - svetapple.sk

Agentúra AP, informovala o tom, že čínsky používatelia internetových blogov a diskusných fór sa  budú musieť registrovať pod svojimi skutočnými menami a podpísať čestné vyhlásenie o tom, že sa vyvarujú spochybňovaniu komuniskického systému.

Toto opatrenie príchádza na podnet Pekingu zablokovať prakticky súkromné siete, ktoré sú využívané na obchádzanie vládnych filtrov internetu. Môžeme povedať, že Čína má najväčšie množstvo používateľov internetu na svete a to zhruba 649 miliónov, pričom silnejúca cenzúra ochromuje obľúbenosť sociálnych médií.

Už od roku 2012 tu bola snaha z Pekingu, ktorý požadoval od operátorov uvádzanie skutočnej totožnosti niektorých používateľov avšak zlyhala na špecifikcii služieb, ktorých sa malo týkať. Tento nový príkaz požaduje registráciu pod skutočným menom na blogoch, ako aj v komentároch webových stránok.

Komunistická strana v Číne navádza obyvateľstvo najmä na to, aby využívalo internet na vzdelávanie a obchodné účely, pričom upozorňuje pred ilegálnou a nezdravou aktivitou v tomto mediálnom priestore. Podvratné, či obscénne webové stránky, ktoré Peking vyhodnotí, sa snaží následne zablokovať alebo cenzurovať.

Zdroj: itspecial.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk