CNN – CEO roka 2014 je Tim Cook

0
Tim Cook - svetapple.sk

Tim Cook je jedným z najvplyvnejších generálnych riaditeľov vôbec. Jeho postavenie na najvyššom poste v najhodnotnejšej spoločnosti sveta mu však aj poriadne komplikuje prácu. Každopádne, zdá sa, že spoločnosť Apple vedie veľmi dobrým smerom, a preto ho zvolilo CNN za CEO roka 2014. No popravde, ani sa nečudujeme!

CEO roka

Tim Cook má naozaj náročnú úlohu vo svojom postavení generálneho riaditeľa spoločnosti Apple. Nejde len o to, že musí riadiť najhodnotnejšiu spoločnosť sveta a nemôže si dovoliť chyby, ale aj o to, že sa veľmi často stretáva s kritikou a porovnávaním s bývalým CEO-m Apple, Stevom Jobsom. Tim Cook však vie čo robí, čo sa podpisuje na predajných výsledkoch spoločnosťi. CNN ho dokonca označilo za CEO roka 2014 a to nebolo jediné médium! Okrem CNN sa dostal na vrchol tohto rebríčka aj v denníku Financial Times či iných. Pokiaľ vás zaujíma, kto sa umiestnil pod ním, tak to bol CEO spoločnosti BlackBerry, ktorý má v dnešnej dobe pomerne náročnú úlohu udržať spoločnosť na trhu, keďže sa pohybuje na naozaj tenkom ľade. Na tretom mieste skončil CEO Microsoftu Satya Nadella. Každopádne Timovi gratulujeme a dúfame, že bude Apple viesť dobrým smerom aj naďalej!

Tim Cook - svetapple.sk

Tim Cook – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk