Čoskoro sa dočkáme filmu s virtuálnou realitou

0
Rozšírená realita! - svetapples.k

Hovorí vám niečo Oculus Rift? Je to zariadenie, ktoré sa tešilo veľkému záujmu ľudí a už niekoľko krát sa objavilo na rôznych výstavách techniky. Tento rok sa na CES 2015 zjavila ešte lepšia verzia, pričom jej využitie vidí firma samozrejme v hrách, no možnosť jej využitia siaha aj do virtuálnej reality a mohli by sme ju nájsť  napríklad  v kinách.

Oculus vytvorilo filmové štúdio Story Studio a tak aj svoj prvý film s názvom Lost čo v preklade znamená Stratený.  Premietaný bude na Sundance Film Festivale, no môžeme povedať, že slovo premietať nie je až tak výstižné nakoľko si ho môžeme pozrieť iba pomocou zariadenia Oculus Rift.

Myslíte na hodinovú snímku? Nie. Lost má iba päť minút, no jeho celkové trvanie sa môže líšiť podľa toho, ako sa naň budete pozerať.  Všetko záleží na reakciách diváka, pričom minimálna dĺžka filmu môže byť tri a pol minúty a maximálna až desať.

Ak sa tento spôsob výroby filmov uchytí, znamená to novú revolúciu v oblasti kinematografie a to rozhodne väčšiu ako boli prvé snímky so zvukom alebo s farbami. Oculus Rift sa v konečnom dôsledku nemusí dostať do bežného život ako herné zariadenie, ale ako jedinečný nástroj na sledovanie filmov. Vyrastú prvé kiná, avšak tentokrát bez plátna s množstvom zariadení na vstup do virtuálnej reality. Ste schopný si to vôbec predstaviť?

Story Studio  stojí teraz pred otázkou, ako teda natáčať nový typ filmov? Chce to najmä pevnú perspektívu, dnes vidíme a počujeme to, čo režisér chce, aby sme videli a počuli.  Avšak budúcnosť kinematografie vidí Oculus vo filmoch , ktoré sa prispôsobia divákovi a ukážu mu to, čo chce vidieť on.

Zdroj: Techno Bufallo

Zdroj: itspecial.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk