Drony sú budúcnosť pašerákov drog!

0
Dron - svetapple.sk

V dnešnom svete je množstvo pašerákov rôznych omamných látok, ktorí na svoju „prácu“ využívajú vozidlá, pri ktorých je však veľké riziko, že ich chytia policajti a zaistia priame dôkazy. Nie, že by sme niekedy pašovali drogy, no myslíme si, že budúcnosť tejto nekalej činnosti je práve v týchto malých helikoptérach.

Drony

Cena dronov za posledné roky výrazne klesla, čo sa podpísalo aj pod fakt, že si ich môžu dovoliť aj bežný smrteľníci. Tými smrteľníkmi môžu byť ľudia, ktorí ich používajú predovšetkým na účely natáčania amatérskych či profesionálnych filmov, ale aj pašeráci drog, ktorí len jednoducho potrebujú preniesť omamnú látku z bodu A do bodu B bez toho, aby ich niekto pristihol pri čine. Ide o takmer dokonalý nápad, no predsa môže mať svoje muchy. Posledný prípad to len potvrdzuje!

Zlyhanie

Tijuanská mestská polícia našla prednedávnom havarovaný dron, ktorý prevážal až tri kilogramy omamnej látky, metamfetaminu. Dron havaroval na parkovisku hypermarketu. Aj keď sa oblasť nachádzala v blízkosti amerických hraníc, podľa polície nebolo za cieľ prepašovať drogy do USA ale len do susedného mesta. Zatiaľ nie je jasné, čo zlyhanie drona spôsobilo, no predpokladá sa, že išlo o veľkú hmotnosť, ktorú jednoducho malá helikoptéra nedokázala uniesť. Pád samozrejme mohlo spôsobiť aj množstvo iných faktorov, no preťaženie sa zdá ako nanajpravdepodobnejší.

Dron, použitý na pašovanie drog, bol vraj autonómnym zariadením a tak nepotreboval ovládač vo svojej blízkosti. Je jasné, že podobnú inšpiráciu budú čerpať aj ďalší pašeráci a tak je zrejme potrebné pre drony stanoviť nejaké legislatívne opatrenia!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk