Fiat CEO hovorí, že Apple plánuje “zásah” pre autá

0
apple-car-Svetapple.sk

CEO spoločnosť Fiat Chrystler si urobila víkendový výlet do známeho amerického  Silicon Valley, ktorý zahŕňal jazdu v Google aute, ktoré sa ovláda samé, rovnako ako stretnutie s Timom Cookom. S Timom Cookom plánovali hovoriť o automobilových ambíciách Apple.

Čo povedal Sergio Marchionne

Sergio Marchionne, výkonný riaditeľ Fiatu, povedal na otvorení novej Maserati pobočky blízko Toronta, že sa stretol s firmou Apple a firmou Tesla, aby sa porozprával o budúcnosti nového vozidla, a zistil viac o plánovaní zásahu Apple. Pokiaľ ide o Tima Cooka, Marchionne povedal, že Cook “má záujem o zásah Apple vo vývoji nového  auta, to je jeho úloha.” Marchionne nemal prezradiť ďalšie podrobnosti o plánoch Apple, ale správy tvrdili, že plány Apple s autami idú ďaleko za rámec CarPlay. Apple zhromaždilo tím, pozostávajúci z viac ako 1000 ľudí, na prácu na projekte “iCar”, s cieľom môcť self-riadiť auto na elektrický pohon na cestách do roku 2020. Zatiaľ čo ostatní výrobcovia ako Ford len pomaly prijímajú CarPlay, Fiat Chrysler bol jednou z prvých automobiliek, ktoré oznámili podporu  informačnému systému Apple. Ferrari, ktoré je vo vlastníctve Fiat Chrysler, bolo prvým výrobcom automobilov s CarPlay.

Zdroj: Cult Of Mac

About The Author

Volám sa Šimon, mám 17 rokov a momentálne študujem na gymnáziu v Žiline so všeobecným zameraním. Apple mám rád preto, lebo sa mi veľmi páči ich pokrokový design a technika. Pre svetapple.sk píšem hlavne aplikácie. Baví ma to môcť si ich všetky vyskúšať a potom ti ponúknuť môj zážitok z toho.