Google CardBoard s podporou pre iPhone!

0
Google Cardboard - svetapple.sk

Spoločnosť Google dnes na svojej konferencii, ktorá bola určená vývojárom, oznámila veľmi zaujímavú správu, ktorá možno zaujala aj vývojárov pre mobilný operačný systém iOS 8. Ich CardBoard, čo sú vlastne kartónové okuliare, slúžiace na rozšírenie virtuálnej reality, budú po novom podporovať aj iOS, čo znamená, že vývojári môžu pridávať nové funkcie aj pre naše iPhony!

Rozšírená realita za 20 $

Rozšírená alebo virtuálna realita je dnes témou takmer všade. Množstvo spoločností sa pokúša vytvoriť čo najlepšie okuliare, ktoré dokážu to, čo konkurencia nie. Toto si však vyžaduje svoju daň a to práve na cene okuliarov. Práve preto šiel na to Google ináč a rozhodol sa obísť všetky plastové či kovové telá a aj technologické vychytávky. V balíčku ti príde len kus kartónu, ktorý je navyše ekologický, dve šošovky a ešte pár drobností, ktoré ti umožnia postaviť si vlastné VR okuliare.

Potom už len položíš svoj iPhone na správne miesto a môžeš sledovať rôzne zaujímavosti, čo táto novinka ponúka. Google teda šiel na to veľmi logicky a dokonca aj priniesol podporu pre iOS, čo je dneska určtie veľmi používaná platforma. A najmä iPhony sú naozaj výkonné, vzhľadom na ich cenu. Je teda viac než možné, že pôžitok bude intenzívny aj na starších zariadeniach!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk