Google chce aby boli všetky weby optimalizované pre tablety a smartfóny

0
Google - svetapple.sk

Tablety a smartfóny sa čoraz častejšie využívajú na návštevy internetových stránok. Spoločnosť Google  dobre vie, že žijeme v ére mobilného webu a preto tento prechod podporuje.

Google dal do popredia nástroj, ktorý otestuje webovú stránku a vyhodnotí, či je optimalizovaná pre mobilné zariadenia alebo nie je. Ak vznikne situácia s negatívnym prípadom, poradí  ako web optimalizovať. Avšak spoločnosť začala majiteľov stránok upozorňovať, že ich web nieje prispôsobený pre mobilné zariadenia. V prípade že, webovú stránku niekto otestuje a tá testom neprejde, Google pošle webmasterom emaily, ako stránku upraviť.

V neposlednom rade, to, či je web optimalizovaný pre mobily, zobrazuje Google aj vo výsledkoch vyhľadávania na mobilných zariadeniach.

Google - svetapple.sk

Google – svetapple.sk

Zdroj: itspecial.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk