Google ide proti Apple Pay!

0
Google - svetapple.sk

Spoločnosť Google predstavila svoju službu Wallet už pred nejakým tým piatkom, no ako sme si mohli všimnúť, vôbec sa neuchytila a na rozdiel od Apple Pay, ktorá získava neuveriteľnú popularitu, akosi zapadla prachom. To sa však v spoločnosti Google chystajú zmeniť, a preto podpísali špeciálnu zmluvu so spoločnosťou Softcard, ktorá zaručí ďalšiu dohodu s operátormi v USA. Na ich smartfónoch bude Google Wallet predinštalovaná a tak si ju užívateľ nebude musieť sťahovať z obchodu Google Play!

Google Wallet

Je jasné, že keď niečo predstaví Apple, získa to obrovský úspech a pokiaľ ide o službu akou je Apple Pay, tak aj obrovskú popularitu. To si potom všímajú aj konkurenčné spoločnosti ako je napríklad Google, ktorým sa podobný produkt nepodarilo presadiť na trhu, no keď vidia, že to skutočne ide, rozhodnú sa trošku zapracovať. Povedzme si na rovinu, kto z vás vôbec vedel, že nejaký Google Wallet existuje?  Niekto možno áno, no stavím sa, že väčšina tých, čo číta tento článok čítajú tieto dve slová po prvýkrát!

Google - svetapple.sk

Google – svetapple.sk

Spoločnosť Google po novom podpísala špeciálny kontrakt so spoločnosťou Softcard, ktorá sa dávnejšie volala aj Isis a od roku 2010 zabezpečuje  spoluprácu medzi americkými operátormi. Ako sa však časom ukázalo, software nebol príliš dobrý, keďže podporoval len vybrané kreditné karty, jeho užívateľské rozhranie nebolo príliš prívetivé a vydarené a hlavne obsahoval aj množstvo iných chýb, kvôli ktorým mu dali používatelia červenú.

Video: Ako sa platí Apple Pay?

Video: Ako sa platí Apple Pay?

Pre Softcard ide teda o naozaj skvelý biznis a hlavne skvelú šancu opäť sa presadiť na trhu v spojitosti s Google, keďže je jasné, že pokiaľ vám chce podať ruku jedna z najväčších spoločností sveta, ktorá má prakticky neobmedzené možnosti, netreba to odmietať. Zaujímavé je však aj to, že do tejto hry platobných systémov vstupuje aj napríklad taký Samsung. Ten sa prednedávnom pochválil, že odkúpil spoločnosť LoopPay a že vyvíja svoju vlastnú platobnú službu.

Je teda jasné, že sa pomaly ale isto schyľuje ku veľkej vojne platobných systémov. Konkurencia si uvedomila, že platenie pomocou mobilu bude raz obľúbenejšie ako platenie pomocou kreditnej karty a tak sa začína spájať s rôznymi inými spoločnosťami aby pokryla trh. Zabúda však na jedno, Apple je najobľúbenejší brand na svete a v tejto hre má jasnú výhodu. Pochybujeme, že vôbec jedna jediná z týchto služieb bude mať niekedy taký úspech aký má práve Apple Pay!

Apple Pay - Jednoduché ako bezkontaktná karta plus zvýšená bezpečnosť

Apple Pay – Jednoduché ako bezkontaktná karta, plus zvýšená bezpečnosť

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk