Toto sú najpoužívanejšie smajlíky na Instagrame

0
Emoji - Svetapple.sk

Smajlíci sú v posledných niekoľkých rokoch obvzlášť obľúbení. Rozšírili ich predovšetkým služby ako ICQ, Facebook a mnoho ďalších ako je v poslednej dobe napríklad stále populárnejší Instagram. Práve ten totiž zbieral za posledné štyri roky dáta o používaní smajlíkov vo svojej službe a teraz ich spracoval a zverejnil. Najväčší rozruch so smajlíkmi na internete a v rôznych službách sa začal v čase, keď Apple pridal klávesnicu s emotikonmi do systému iOS pre svoje smartphony.

Kde sa najviac používajú smajlíci?

Apple totiž pridal klávesnicu s emotikony do iOS v októbri roku 2011. Od tej doby sa smajlíci z iPhonu rozšírili a dnes ich môžeme vidieť v podstate všade. Najviac sa podľa všetkého používajú smajlíci vo Fínsku, kde sú obsiahnuté v 60 % všetkých príspevkov na Instagrame. Ďalej potom nasleduje Francúzsko, Veľká Británia, Rusko, Taliansko a USA, kde sú emotikony obsiahnuté v 40-50 % príspevkov. Instagram však vyhodnotil ešte milióny príspevkov, z ktorých zhodnotil a uviedol 13 najpoužívanejších smajlíkov na svojej sieti. Na výsledok sa môžeš pozrieť na obrázku nižšie.

Zdroj: Cult Of Mac

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk