Intel bude do roku 2017 vyrábať 10nm technológiou!

0

Spoločnosť Intel je v dnešnej dobe jeden z najväčších výrobcov čipov do našich počítačov. Zároveň je aj jedinou spoločnosťou, ktorá predáva čipy, vyrábané 14nm výrobným procesom. Do roku 2017 by však mala vyrábať už 10nm technológiou.

 Do 2017 bude 10nm technológia

V súčasnej dobe je Intel jedinou spoločnosťou, ktorá vyrába svoje čipy, dodávané do počítačov 14nm technológiou. Ide konkrétne o čipy s architektúrou Broadwella a počas tohto roka by sa mali objaviť ešte aj čipy s označením Skylake. Napríklad taký Samsung sa na 14nm proces stále len pripravuje a TSMC vyrába s 16nm technológiou. Vývoj však ide dopredu a Intel chce ísť ešte ďalej, práve preto v spoločnosti plánujú, že do roku 2017 budú čipy vyrábané 10nm technológiou!

Pokiaľ sa Inteligentne naozaj podarilo priniesť 10nm technológiu aj do svojich čipov, získa tým napríklad bližšie spojenie procesorového a grafického jadra, či spoločnú pamäť pre spracovanie dát, čo by mohlo ušetriť batériu ale aj miesto, kedže čipy by mali byť opäť o čosi menšie. Uvidíme teda, či sa Intelu podarí naplniť svoje plány, no my každopádne držíme palce!

Intel Core - svetapple.sk

Intel Core – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk